Najlepšie univerzity sveta 2018

Pripravili sme pre Vás rebríček najlepších univerzít z celého sveta, pričom do top desiatky univerzít sa dostalo najviac univerzít z Ameriky.

univerzita

1. Massachusetts Institute of Technology (MIT)
Už šesť rokov po sebe je na vrchole MIT. Univerzita má okrem iného obrovský počet akademických citácií na fakultu.
2. Stanfordská univerzita
Standfordská univerzita obsadila ako minulý rok druhú priečku. Sídlom univerzity je v Silicon Valley.
3. Harvardská univerzita
Harvard prekvapivo nie je číslom jeden, ako si mnohí z nás mysleli. Už druhý rok sa nachádza na treťom mieste rebríčka. Avšak stále platí že študenti s diplomom z Harvardu nemajú žiaden problém s prácou.
4. Kalifornský technologický inštitút (Caltech)
Oproti minulému roku postúpil o jednu priečku vyššie. Dôvodom tohto zlepšenia sú mimoriadne dobré výsledky študentov a početné citácie na fakulte.

oxford

5. Univerzita v Cambridge
Konečne sa dostaneme z Ameriky i do Európy. Cambridge bol minulý rok štvrtý, tento rok si pohoršil o jedno miesto. Avšak britská univerzita je stále najlepšia na svete, pokiaľ ide o dobrú povesť u zamestnávateľa.
6. Oxfordská univerzita
Oxford sa v počte medzinárodných študentov a počte fakúlt vyrovnáva Cambridgu, takže budúci rok má šancu predbehnúť Cambridge.
7. UCL (University College London)
Tu vidíme tri univerzity zo Spojeného kráľovstva za sebou. UCL obsahuje najviac medzinárodne rozmanitých študentských organizácií na svete.

8. Imperial College London
Univerzita je mimoriadne uznávaná pre svoje vedecké a technické vzdelávanie, rovnako ako pre svoju obchodnú školu.
9. Univerzita v Chicagu
Vrátime sa naspäť do Ameriky, kde si univerzita polepšila o jedno miesto oproti minulému roku. Vysoká škola má obzvlášť silné skóre pre svoju reputáciu medzi akademikmi.
10. ETH Zurich (Švajčiarsky federálny technologický inštitút)
Okrem Ameriky a Spojeného kráľovstva sa do desiatky umiestnila u švajčiarska univerzita. Univerzita klesla oproti minulému roku o dve miesta.
Ako najlepšiu slovenskú univerzitu vyhodnotili Univerzitu Komenského.