Vyžarovanie krbu s dokonalým obkladom

Akákoľvek je architektúra priestoru, správne umiestnený krb s vkusným obkladom je vždy dominantou. Vyžaruje teplo, domácu pohodu a pohľad do blikajúceho ohňa nás upokojuje, zbavuje nás negatívnej energie a dodáva nám novú silu. Obklad krbu kamennými materiálmi je najideálnejšie riešenie.

living-room-2046668_640

Sú síce materiálovo v kontraste s energiou ohňa, ale paradoxne dokážu vytvoriť unikátny jednoliaty celok, ktorý upúta.

Obklady na krb sú toho pravým vyjadrením. Spájajú v sebe odolnosť kamenného obkladu, elegantné prevedenie, rôzne farebné variácie s nespútanou silou ohňa. Sú ako dve oproti sebe stojace energie, ktoré sa vzájomne dopĺňajú.

Kamenné obklady krbu sa v minulosti považovali za konzervatívne riešenie. V súčasnosti sú vyjadrením futuristického minimalistického štýlu a dokonale ladia s modernými interiérmi.

living-room-1515976_640

Ponuka a možnosti výberu sú veľmi široké. Medzi najznámejšie a veľmi obľúbené patria mramorové obklady, ktoré majú elegantné dyhovanie, textúru a unikátne vyfarbenie. Podobne ako ostatné prírodné materiály majú nielen estetickú, ale aj ochrannú funkciu pre krb. Vďaka vysokej odolnosti a minimálnej teplotnej rozťažnosti dokonale odvádzajú teplo z okolia krbu a zabraňujú jeho prehrievaniu.

V prípade farebného prevedenia obkladu krbu sa odporúča kameň ónyx, ktorý má jedinečné sfarbenie, ktoré vytvorí z krbu samostatný architektonický prvok.

Mimoriadne obľúbené kamenné obklady sú aj žulové obklady získané špeciálnou úpravou, niektoré aj v leštenom prevedení. Sú takisto veľmi efektné a elegantné.

Pri výbere kamenného obkladu sa riaďte radami odborníkov. Vždy starostlivo zvažujte vhodný výber aj v závislosti od veľkosti plochy, ktorú plánujete kamenným obkladom obložiť. Tak isto aj farebné zladenie s interiérom je dôležité.

Elegancia, dizajn, funkčné využitie a dokonalé vyžarovanie sú pozitívami akéhokoľvek krbového obkladu.