Vy určite nie ste závislý fajčia, vám sa to nemôže stať

O tom že fajčenie škodí zdraviu sa už toho napísalo. A po pravde, prestali ste? Určite že nie. Dokonca aj tie škaredé obrázky pľúc, obličiek, mozgu či pečene vás neodradili od jednej cigaretky na raňajky, druhej po ceste, tretej pri príchode do práce, a tak ďalej a tak ďalej. Nechceme vám tu len okolo horúcej kaše vypisovať že fajčenie škodí zdravie a preto prejdeme rovno k veci.
 Žena s cigaretkou.jpg
 
Fajčenie je v podstate rakovina,a áno je to tak. Pevne veríme že aj vo vašom okolí sa nájde tuhý fajčiar ktorý má zdravie a lekárske výsledky ako vy čo pravidelne športujete o dosť lepšie. No takých by ste dokázali spočítať na jednej ruke aj po tom čo vám palec zobrala cirkulárka.  Spočítané a zrátané, chcete rakovinu tak potom začnite fajčiť.
 
Infarkt ide ruka s rukou s cigaretkou, a to dokonca aj tou na dva ťahy z jednej známej piesne. S tým proste nič nenarobíte. Hoci tu sa jedná o jeden veľký paradox. Pretože väčšina ľudí fajčí práve keď je nervózna. A tak sa zbaví napätia a stresu. Preto je to vlastne paradox. Na jednej strane pomáha, no zároveň je to neľútostný a tichý zabijak.
 
Napomáha neplodnosti.  No dobre, to sme sem asi nemali dávať, chlapci a dievčatá teraz budú pravdepodobne ťahať jednu za druhou. No príde čas kedy sa vám zachce mať  to svoje bábätko a ono to akosi nepôjde. Ak teda nerátame pomoc od suseda, ale to sem nepatrí.
 
 
Koľko asi tak miniete?  Ak si vezmeme že jedna krabička dnes stojí okolo 3,50€ a bavíme sa tu o priemernom fajčiarovi tak to máme aj 10,50€ za týždeň. V prepočte na starú menu je to okolo 315 Slovenských korún za týždeň. A teraz si zrátajte mesiac či celý rok. No skrátka ani vaša peňaženka nebude nadšená z toho že fajčíte.Mladá žena s cigaretkou.jpg
 
Ste závislák,a možno o tom ani neviete. Nechajte nás hádať, vy určite nemáte problém kedykoľvek prestať len na to nemáte dôvod. Veď nie ste závislý. Tak prečo by ste sa mali obmedzovať. Váš kolega či kolegyňa tiež ráno keď príde do práce tak sa naraňajkuje, či si len dá kávu alebo čaj. Tak vy si zafajčíte, a na tom nie je nič zlé. No v skutočnosti sú to iba výhovorky ktorými klamete seba a svoje okolie. Ste proste závislý fajčiar a to je celé.