Deväťdesiatdňová diéta

Diéta, ktoré má deväťdesiat dní existuje už dlhšiu dobu, no stále sa teší celkom vysokej obľube. Prečo? Každý štvrtý deň máte nárok na niečo sladké. To je práve to, čo niektorých ľudí odrádza od diét. Že si nemôžu dať nič sladké. Tu si to sladké môžete v pokoji dať a vaša váha pôjde aj tak dole. Poďme sa teda spolu pozrieť na to z čoho táto diéta pozostáva. Delí sa na štyri dni, ktoré sa cyklicky opakujú a nakoniec je tam ešte jeden piaty deň, ktorý sa vyskytuje len každý dvadsiaty deviaty deň. Každý deň doobeda raňajkujeme len ovocie. Obedujeme po dvanástej hodine a jesť môžeme najneskôr o ôsmej večer. Večera by mala byť polovica z obeda. Najlepšie je vážiť sa ráno po ovocnom dni.

zelenina.jpg

1. deň
Prvý deň by sa dal ohodnotiť ako ten najľahší. Vašou úlohou by bolo si dať niečo mäsové a prílohy vynechať. K mäsku si môžete dať nejakú zeleninu. V tento deň môžete ísť aj do reštaurácie. Je to najľahšie vybrať si mäso a k nemu zeleninu. Dnes sa môže aj vývar z mäsa. Ale samozrejme, bez rezancov. Nemusíte jesť len mäso, ale môžete si dať nejaké iné bielkoviny. Napríklad vajíčko, ale navzájom odlišné bielkoviny by ste nemali kombinovať.
2. deň
Počas druhého dňa si dáte nejakú prílohu. Odporúča sa jesť nejaká ryža so zeleninou, prípadne zemiaky. Je to niečo na spôsob oddelenej stravy, ale iná kombinácia.

borůvky.jpg

3. deň
Počas tretieho dňa sa jedávajú nejaké cestoviny. No bez nejakých omáčok, čo zahusťujete múkou, zemiakmi alebo podobne. Všetko sa to snažte od seba oddeliť a jesť iba v daný deň, keď môžete
4. deň
Najľahší na teóriu je ovocný deň. V tento deň papáte len ovocie. Môže sa jesť v dvojhodinových intervaloch. Ak ste veľmi hladní, môžete si dať aj zeleninu, ale odporúča sa nechať si prestávku medzi ovocím a zeleninou minimálne štyri hodiny.
No a čo dodať viac na záver… Len, aby sa vám úspešne podarilo schudnúť kilá, ktoré si už viac neželáte na svojom tele. A aby vám to hlavne vydržalo. Žiadny JOJO efekt! Aby ste sa mu vyhli, odporúča sa po tejto diéte jedávať ešte ďalší mesiac jedávať na raňajky len ovocie.
Hlavne sa nedajte zlákať na všelijaké vynášajúce biznisy, kde vám nasľubujú, že schudnete desiatky kilo za mesiac.. je to len ich marketingový ťah!