Youtube a cenzúra

Nie je náhoda, že sa v poslednom čase sťažujú fanúšikovia portálu Youtube na neprimerané zákazy a odoberanie financovania. Na stránke často rozoberajú to, že politika vo firme po odkúpení gigantom Google, padá. Prečo? Problém vidia v neustálych zákazoch a nakoniec aj príkazoch, o čom by mali tvorcovia hovoriť. Nie je ničím neobvyklé, že každý týždeň vychádza nová tlačová správa, ako sa Youtube snaží zbaviť určitých typov tém pomocou algoritmov. Tie sú automatické a často nie je potrebný ani úsudok človeka, aby sa obsah zablokoval.

cenzura.png

  • Partnerský program môže využívať skutočne každý. Potreba je mať dostatočnú fanúšikovskú základňu a robiť to, čo milujete, čiže natáčať. Kedysi bola táto pravda úplná. Časy, kedy internet ešte len začínal boli oveľa jednoduchšie aj čo sa zarábania týka. Podľa počtu videní vašeho výtvoru ste mohli obdržať nejakú tú sumu peňazí. Niektorí si na tom postavili business. Iní, ktorí začínajú neskôr toto nikdy možno nebudú poznať.

opičky.png

  • Čo je nevhodné? Je zaujímavé, že akékoľvek propagovanie firmy alebo reklamy sú dovolené bez hraníc. Ťažšie sa majú tí, ktorí sa nevŕtajú v obyčajných témach, ako je kozmetika alebo celebrity. Videá o duševnom zdraví, konšpiračné teórie alebo výňatky a komentáre k správam dostávajú čoraz viac červenú. Politika je jasná. Zbaviť sa čo najviac zavádzajúcich názorov. Bohužiaľ sa pri tomto plnení stáva, že diverzita klesá a je nám nanucovaná bežná norma, čím sa autenticita znižuje. To robilo túto sieť výnimočnou. Veď čo je viac intímne ako spoveď obyčajného človeka do kamery?
  • Veľa ľudí odchádza z tejto platformy aj preto, že ich partnerské programy nevyplácajú ako kedysi. Mnohým to vadí a nedokážu vyžiť z almužien, ako to oni nazývajú. Aj preto sa tvorcovia obracajú na menej populárne a menej prepracované stránky, kde ale môžu vyjadriť svoj slobodný názor. Či už sú konzervatívci alebo liberáli.