S led pásikmi si na to hravo posvietite

Ako sa dajú osvetliť priestory? Samozrejme najrôznejšími svetlenými produktmi v rôznych formách, nemusíme sa v tejto spojitosti baviť len o klasických žiarovkách. Je veľa typov priestorov, kam a ako potrebujeme umiestniť zdroj svetla, dokonca je veľa objektov, ktoré by sa zišlo osvietiť. Napríklad aj taká kuchynská linka, k čomu sa najlepšie hodia vysokosvietivé led pasy.

Kuchynská linka

A čo si vlastne môžeme predstaviť pod takými led pásmi?

Najskôr si vysvetlime, čo je to LED. Ide o označenie technológie svietenia na princíp svetlo emitujúcich diód, teda Light Emitting Diode. Diód emitujúcich (vyžarujúcich) svetlo, ktorých chod je navyše veľmi úsporný. Vysoko efektívne úsporné vlastnosti led svetiel sú ich základným charakteristickým znakom a najväčším dôvodom ich popularity. Z hľadiska dôvodov obľúbenosti je to potom v prípade led pásikov tiež ich dizajn.

Drevo, led pás

Vyššie spomenuté úsporné diódy sú hlavnou súčasťou týchto produktov, teda pásov, ktoré sú vo väčšine prípadov samolepiace. Ide o to, že takýto tvar osvetlenia sa bez problémov dá umiestniť na rôzne miesta či dokonca v okolí objektov, kam by ste sa s inými formami svetiel nedostali. A zaberajú tu minimum miesta, pričom poskytujú potrebné osvetlenie alebo nasvietenie. Svietenie do priestorov alebo osvietenie nejakých konkrétnych objektov.

  • A tam, kde potrebujete kvalitnú viditeľnosť, teda najskôr na nejakú pracovnú plochu, sú potom najlepšie pásy s vysokou svietivosťou.

V opačnom prípade poukážme na to, že led pásom sa pripisuje hlavne dekoračný význam. Ľahko sa totiž umiestnia do, na alebo po okolí ľubovoľných predmetov. A nielen to, pásiky zvyknú byť tiež farebné, teda tie dekoračné sú vybavené farebnými diódami, známym je tiež variant RGB- Red-Green-Blue.

Ak hľadáte tie s funkčným využitím, potom môžete siahnuť po klasických, teda po tých s bielymi diódami.