Pár eko produktov zmení váš život

Je alarmujúce, aký životný štýl sa v dnešnej dobe prezentuje a udržiava. Z mora sa vyplavujú mŕtve zvieratá a veľryby plné plastov, ktoré nemôžu za našu ľahostajnosť. Aj Slovensko je v ohrození samého seba. Po zemi sa kde tu rozvaľuj=u odpadky a ďalšie pribúdajú kvôli tupým hlavám niektorých, ktorý nechápu, že škodia sami sebe. Všetky plasty nás prežijú! Treba si uvedomiť, že keď si každý človek povie, že jeho zmena je k ničomu, nič sa nestane. Ale keď si to povedia všetci naša zem to skutočne nezvládne! Každá malá pomoc sa počíta. Nech si povie 100 ľudí, že niečo zmení, tak tú zmenu už bude vidieť!Eko produkty.jpg
Ponúkame pár rád, ako svoj obyčajný každodenný život zlepšiť na zelenejší.

 1. Neber si to, čo skutočne nevyužiješ
  Letáky či reklamné časopisy, ktoré si len tak vezmeš pretože sú zadarmo, sú ozaj zbytočné. Na schránku si môžeš nalepiť, že letáky nepotrebuješ a oni ti ich tam nehodia. Rôzne vzorky z obchodov či reklamné výrobky sú tiež nadbytočnosť. Proste pri niektorých veciach hneď vieš, že skončia v koši.
 2. Znovu použiteľná taška je TOP
  Načo brať milión igelitiek a potom to pchať to koša, keď sa roztrhnú, čo je pomerne rýchlo, keď môžeš mať pevnú, oprateľnú tašku vždy po ruke, a tá vydrží aj niekoľko rokov. Odnesie, čo potrebuješ a keď sa zašpiní práčka to vyrieši raz dva.
 3. Bezobalový obchod
  Tie sa rozmáhajú aj u nás, ako huby po daždi a to je skvelá správa. Doma môžeš mať cestoviny v sklenených nádobkách a domov si ich odnesieš v papierovom obale, či rovno v tvojom sklenári, ktorý si donesieš. Žiadne zbytočné odbaľovačky a kopec odpadu, ktorý nepotrebuješ. Chleba aj kozmetika sa tu nájde taktiež a dokonca ja pracie prostriedky na gramáž. Všetko po ruke. Stačí si doniesť pár svojich nádob a je to.
 4. Hurá slamkám z bambusu, antikoru či sklo.
 5. Je to strašné vidieť tie malé morské zvieratká, ktorým nikto nevysvetlil , že slamky nie sú na jedenie. Preto je lepšie plastové nechať tak a kúpiť si tie, čo vás možno aj prežijú, sú ľahké, umývateľné a žiadnu rybku nimi nepripravíte o život. Dostupné sú vo vyššie spomínanom obchode, ale aj v každom lepšie vybavenom potravinovom, či drogériovom veľkoobchode.Jarmok bez obalov.jpg

Je to na Vás, či sa budete riadiť podľa týchto pár rád, ktoré môžu spôsobiť zmeny, keď si každý povie, že svoj život ide spraviť lepším.