Opravy schodiska si nechajte na záver celkovej rekonštrukcie

Hovoril mi to každý, kto už nejaké skúsenosti s prerábkou domu mal, no ja som si aj napriek tomu nedal povedať. Vôbec som nepremýšľal nad tým, že si treba dobre naplánovať, kedy a čo budete opravovať ako prvé, čo ako druhé, tretie a tak ďalej.
Starý interiér domu pred rekonštrukciou.jpg
Dom, v ktorom žijem aj s mojou rodinou, sme kúpili pred niekoľkými rokmi a aj napriek tomu, že bol starý, nebolo nutné rekonštrukciu riešiť ihneď. V podstate sme iba vymenili okná a dvere, vymaľovali a v jednej miestnosti vymenili podlahy. Po istom čase sa však začalo dariť v podnikaní a my sme si mohli konečne dovoliť aj väčšie stavebné úpravy a prerábania. Povedali sme si, že chceme všetko urobiť naraz, pri jednom dychu.
Každý, kto už dom rekonštruoval vie, že to nie je nič príjemné a hlavne pohodlné.
Jednou z častí rekonštrukcie bolo samozrejme aj schodisko. Boli na ňom drevené schody také to staré ošarpané kovové zábradlie. Keďže nám práve schodisko ležalo v žalúdku asi najviac, rozhodli sme sa, že sa do jeho opráv pustíme hneď nazačiatku. Omyl! Manželka už dlho túžila a spievala o sklenenom zábradlí na schody lmmont.sk. Tak sme si také objednali a nechali namontovať. Hádajte, čo sa stalo, keď sme následne po schodoch prenášali nábytok z horeného poschodia na prízemie? To, že to bolo absolútne nepraktické, ani nebudem komentovať. Zábradlie sa nám však podarilo rozbiť. Urobila sa na ňom obrovská prasklina a keďže sme si ju spôsobili sami, tak sa na opravu nesťahovala ani záruka.Muž v zelenom tričku natiera zárubňu v dome.jpg

Máte aj v y v pláne rekonštruovať schody so zábradlím a následne prerábať iné veci v dome? Tak si schodisko nechajte až na samotný koniec. V prvom rade si nové schody aj so zábradlím môžete zničiť podobne ako my. Ako som už spomenul, nie je to ani praktické. Všetky práce sa vám budú robiť omnoho lepšie, ak zo schodov dáte zábradlie dole. Takto vám nebude prekážať pri prenášaní nábytku či stavebného materiálu.