Očakávame od nich viac

Polícia je jeden zo štátnych orgánov, ktoré nesú určitú zodpovednosť. Táto práca vyžaduje odhodlanie a je zároveň veľkým snom mnohých mužov, no niektorí službu našej krajine berú na ľahkú váhu.

pouta.jpg

 Každý vodič aspoň raz za život narazil na nepríjemného policajta, ktorý hľadá všetky možné závady a chyby na aute, mnohonásobne skúša trpezlivosť šoféra a bez poskytnutia prísneho očka sa s ním nerozlúčime. Je to tak. Policajti dostali nové príkazy, a nimi nie sú len vodiči, ktorí bezohľadne šoférujú, ale aj tí, ktorý majú napríklad hĺbku dezénu na pneumatike nižšiu o milimeter. Niečo si bohužiaľ na nás nájsť musia, pretože za každú rozdanú pokutu dostanú k výplate odmeny.
Ďalším negatívom býva ich arogancia a pýcha. Jeho post je síce veľmi dôležitý a mal by byť ľuďmi oceňovaný, no niekedy to so svojím správaním bohužiaľ preháňajú. Dôležité na jeho práci nie je vychvaľovanie, ale dozor nad ostatnými občanmi – veď ich heslom je: „Pomáhať a chrániť!“

Akonáhle sa medzi niekým strhne bitka, policajt má právo človeka upozorniť a až potom môže vytiahnuť obušok, slziaci plyn alebo služobnú zbraň. Nie sa na ľudí bezpríčinne hádzať a zbiť ich od nemoty, aj keď by si to podaktorí veru zaslúžili. Iným problémom je, ak je niekto opitý a odmieta spoluprácu. Vtedy je nutné zasiahnuť a vymedziť si hranice. Takýto ľudia väčšinou nepremýšľajú čisto, a preto by mali byť umiestnení na mieste, kde nebudú škodiť ostatným a v pokoji môžu vytriezvieť.

jízdní policie.jpg

Týmto článkom nechcem uraziť žiadneho človeka, ktorý vykonáva svoju prácu s čistým svedomím. Policajti sú predsa tiež len ľudia, a treba sa nad ich rozmýšľaním pozastaviť. Myslia to s nami dobre aj napriek všetkým upozorneniam, ktoré nám mali dať kúsok rady do života. Chceme našu krajinu lepšiu, bez zbytočných klamstiev a podvodov a hlavne bez drog a násilia!