LED svietidlá sú v súčasnosti najvyspelejšou možnosťou úsporného svietenia

Osvetlenie v interiéri je potrebnou súčasťou prakticky všetkých rodinných domov, bytov či podnikov. A v každom z týchto prípadov sa v súčasnosti snažíme vybrať úspornejšiu cestu, ktorá by prinášala pravidelné šetrenie energiou, no zároveň dopriala plnohodnotné funkcie a najmodernejšiu technológiu. A práve toto sú dôvody, prečo sa popularite tešia súčasné LED svetidlá.Svietiaca lampa.jpg
Pri ich výbere je ale takisto vhodné myslieť na niekoľko bodov už vopred. Na začiatok je napríklad vhodné uvedomiť si fakt, že led svietidlá, to už nie sú len LED žiarovky, ale aj ďalšie svetelné produkty ako napríklad panele, trubice a samozrejme reflektory https://www.ledprodukt.sk/59-led-reflektory. Populárny je aj variant tzv led pásikov, ktoré sa praktickým spôsobom umiestnia na ľubovoľné miesto a ponúknu buď spoľahlivé podsvietenie alebo naopak dekoračnú výzdobu.
Pre porovnanie so starými žiarovkami LED svietidlá vo všeobecnosti dokážu šetriť energiou až o 80-90 % efektívnejšie. Návratnosť kúpnej investície je teda pomerne rýchla a ide o perspektívnu voľbu, s ktorou počítame na dlhší čas. Je totiž známe, že svetelné diódy majú vysokú životnosť, zvyčajne sa udáva 10 000 až 50 000 hodín žiarenia.

  • Typ led svietidiel, či už žiaroviek alebo iných alternatív je vhodné vyberať na základe priestoru či miesta, ktoré plánujete osvetliť alebo podsvietiť.

LED žiarovka.png
Zmienené produkty sa prakticky nelíšia od svojich predchodcov. Rozdielna je samozrejme vyspelejšia technológia, v ktorej dominuje najmä schopnosť pravidelne šetriť elektrickou energiou. No mnohí z nás určite uvítajú aj dlhšiu životnosť alebo fakt, že týmto zdrojom stačia iba dve stotiny sekundu k tomu, aby sa plnohodnotne rozžiarili a dosiahli maximálny jas. To je napríklad oceniteľný rozdiel oproti kompaktným žiarivkám, ktorým to trvá viditeľne dlhšie. Chod svietidiel je následne veľmi tichý a nerušený, respektíve neprerušuje ho ani len krátkodobé blikanie, výpadky či poruchy.