Ekologické podnikanie

Našli sme niekoľko ekologických podnikateľských nápadov, s ktorými si môžete zarobiť peniaze a súčasne zachraňovať planétu. Mottom takéhoto podnikania je: ,,Začni podnikať, zachráň planétu!“

zeměkoule

Obchodovanie s atramentovými náplňami
Podnikanie s doplňovaním atramentu môže byť nielen vysoko ziskovým rozhodnutím, ale môže prispievať aj životnému prostrediu. Otázkou je, či dopĺňanie atramentových kaziet skutočne pomáha životnému prostrediu s ohľadom na množstvo plytvaného papiera každý rok. Použitím starých atramentových kaziet sa však na skládkach skladuje menej biologicky neodbúrateľného odpadu. Papier je stále dôležitý a potrebný v obchodnom svete, ale prázdne atramentové kazety nie.

Publikácie o životnom prostredí
Ak vás baví písanie začnite písať o životnom prostredí. Vaše články môžu priniesť veľký úžitok. Odbúravaním populárnych mýtov a zdieľaním pravdy o svete, v ktorom žijeme môžete pomôcť spotrebiteľom byť zodpovednejší za svoje činy.
Zelené financie
Zelené financie sa zameriavajú na podporu miestnych projektov s dôrazom na udržateľné prírodné zdroje. Taktiež sa zvyčajne zaoberajú poskytovaním vzdelávacích príležitostí, financovaním umeleckého úsilia a projektmi, ktoré podporujú miestnu ekológiu.

symbol)

Ekologické stravovanie
Skvelý spôsobom ako zdieľať svoju vášeň pre potraviny a aj životné prostredie je založiť spoločnosť zaoberajúcu sa ekologickým stravovaním. Môžete si otvoriť svoju vlastnú reštauráciu alebo ponúkať jedlo na rôznych miestnych podujatiach. Potravinami obsahujúcimi organické a miestne rastúce zložky budete oslovovať milovníkov prírody a milovníkov zdravia a wellness.

Opravy a renovácia bicyklov
Bicyklovanie na krátke vzdialenosti namiesto jazdy autom alebo autobusom je lepšie pre životné prostredie aj pre vaše zdravie. Rovnako ako väčšina druhov dopravy, aj bicykle občas potrebujú opravu. Mohli by ste sa stať odborníkom a špecialistom pre cyklistov, keď budú ich bicykle potrebovať opravu alebo údržbu. Postupne by ste svoje podnikanie mohli rozšíriť a zamerať sa aj na kúpu lacnejších a starších bicyklov, opraviť ich a potom predávať.