Bitcoin klesá o viac ako 10 percent

Bitcoin počas víkendu prepadol o viac ako 10%na dvojtýždenné minimum, pretože obavy z tvrdého zákroku proti kryptomenám rástli na základe rastúcej kontroly plánovanej na digitálne mince Libra.
Bitcoin klesol o 11,1 percent od piatku na 9 855 USD na začiatku pondelka, čo je najnižšia hodnota od 2. júla. Pôvodná mena v nedeľu klesla o 10,4%, čo je druhý najväčší pokles v tomto roku. To bolo až 1,3% na $10,319.
Politici a finanční regulátori na celom Svete vyzvali na dôkladnú kontrolu mincí z Libry na Facebooku, s obavami od ochrany spotrebiteľa a súkromia až po potenciálne systémové riziká vzhľadom na globálny dosah giganta sociálnych médií.

bitcoin.jpg

Podľa náznaku rozširujúcej sa pozornosti na USA bol návrh na zabránenie fungovaniu veľkých technologických spoločností pôsobiť ako finančné inštitúcie alebo vydávanie digitálnych mien na diskusiu demokratických zákonodarcov podľa kópie návrhu zákona, ktorý Reuters tak to vníma.
Americký prezident Donald Trump minulý týždeň kritizoval bitcoin, Libra a ďalšie mince, ktoré požadovali, aby firmy hľadali bankovú chartu a podliehali americkým a globálnym predpisom, ak sa chceli „stáť bankou“.
Kryptomena, ktorá spočiatku pokrčila Trumpovým pípaním, prudko klesol po tom, čo predseda Federálneho rezervného systému Spojených štátov Jerome Powell vyzval na zastanie projektu od Facebooku, až kým sa neriešia obavy zo súkromia a prania špinavých peňazí.

měna.jpg

„Spoločne zvýšilo riziko, že sa USA budú nejakým spôsobom snažiť zasiahnuť, „povedal Jamie Farquhar, manažér portfólia spoločnosti krypto firiem NKB Group v Londýne.
Zdôrazňujúc rastúcu pozornosť na plánoch od Fb, Japonské úrady tiež vytvorili pracovnú skupinu, ktorá by sa zaoberala možným vplyvom na Libru alebo na menovú politiku a finančných regulácii.
Politický činiteľ Európskej centrálnej banky Benoit Coeure má predniesť predbežnú správu na túto tému na stretnutí ministrov financií G7 tento týždeň v Chantilly, severne od Paríža.