Využite svetlo naplno!

Svetlo je úžasná vec. Ak sa s ním vete dostatočne vyhrať, kombinovať jednotlivé odtiene, farby, jeho intenzitu a uhol jeho dopadu, môžete vo svojej domácnosti vytvoriť skutočne neopakovateľné, originálne a krásne miesta. Navyše, dnešné osvetlenia, pri ktorých je využívaná LED technológia, sú veľmi šetrné, takže aj pri množstve svetiel a svetielok, sa nemusíte obávať nejakých závratných účtov za elektrickú energiu na konci zúčtovacieho obdobia.

Nahá žena pred sebou drží veľkú svietiacu bielu guľu

Veľké, hlavné, malé a vedľajšie

Kým sa začnete zamýšľať nad týmto nadpisom, radšej vám to rýchlo vysvetlím. Najlepší efekt vždy vytvoríte tak, keď si miestnosti vo svojom dome alebo byte, pomocou svetla rozčleníte na viacero samostatných sektorov. Predstavte si napríklad svoju obývačku. Na strope budete mať jedno veľké svetlo, ďalšie a menšie bude napríklad za televízorom a ďalšie niekde pri gauči. To je však málo. Určite budete potrebovať aj malé bodové svetlá, ideálne aj led pásky LEDprodukt. Kombináciou rôznej veľkosti a aj intenzity svetla, v jednej miestnosti vytvoríte doslova viacero samostatných svetov, a to vyzerá proste perfektne.

Človek sa dotýka steny, ktorá svieti na ružovo a modro

Pohrajte sa s pásmi a pásikmi

Spomenuté LED pásky a pásky, sú na hru so svetlom v interiéri ako stvorené. Nemusíte sa báť, že to s nimi preženiete, pretože sú skutočne nevýrazné a pôsobia veľmi elegantne e jemným dojmom. Pásky môžete využiť v každej miestnosti, dokonca aj na toalete alebo v kúpeľni, a bez obáva aj vo väčšom počte. Jediné, na čo by ste si mali dať ako – taký pozor, je ich rozmiestnenie. Pásky vždy pôsobia lepšie pri strope, teda vysoko, alebo pri zemi, teda nižšie. Inak povedané, snažte sa ich neumiestňovať presne v strede miestnosti alebo daného priestoru.

Vyberte si správne farby

Posledná vec, vyberte si správne farby osvetlenia. Pozerajte hlavne na to, ktoré sú pre vás príjemné a čo pri nich chcete robiť. Na čítanie a iné činnosti, kde namáhate oči, potrebujete svetlo biele, na relax skôr svetlo v teplých farbách.