Sklo budú vaše schody zaručene milovať.

Zábradlie na schody nemusí byť len nutnosť, ale aj vkusný interiérový doplnok, ktorý dodáva vášmu interiéru svoj osobitý vzhľad. Ak bývate v dome, či mezonete, urobte zo schodiska a zábradlia na schody dominantný akcent, prepájajúci spodnú časť s vrchným priestorom. Schodisko netreba iba skrývať v úzadí ako interiérovú nevyhnutnosť. Dodajte mu výnimočnosť pomocou vkusne zvoleného zábradlia. Tradičné materiály ako drevo a kov sú už pasé. Stavte na čistotu a minimalizmus, ktorý zabezpečí jedine sklo. Nie každý má tú odvahu staviť na zábradlie zo skla. Sklo predsa len pôsobí krehko a od zábradlia na schody sa očakáva, že nám poskytne požadovanú oporu. Sklo použité na výrobu zábradlí je pochopiteľne vyrobené z oveľa pevnejších variant, preto sa o svoju bezpečnosť obávať nemusíte. Skôr naopak. Zábradlia sú zhotovované zo sklenených platní. Takže v prípade, že si zvolíte dizajn bez medzier, vaše dieťa cez ne zaručene neprepadne.

Schody2

Vyhotovenia skleneného zábradlia na schody určite nie sú nudné. Široké možnosti pre kreativitu ponúka spôsob, akým je zábradlie na schody ukotvené alebo či zvolíte prevedenie s madlom alebo bez. Rám je doplnok, ktorý môže výrazne zmeniť vzhľad celého zábradlia na schody. Zábradlie sa štandardne ukotvuje na bodové úchyty.

Zabradlie

Ďalšou možnosťou je použitie stĺpikov, kde sa zaťaženie presúva na kovovú nosnú konštrukciu. Súčasťou býva aj madlo, vyrobené prevažne z nerezu alebo aj dreva. Sklenené platne zábradlia na schody sa taktiež môžu zapustiť rovno do podlahy, čím sa umocní minimalizmus daného priestoru. Sklo opticky zväčšuje priestor, ak však potrebujete mať pri výstupe po schodoch väčší pocit opory aj vizuálne, použite namiesto číreho skla variantu so sklom pieskovaným alebo mliečnym. Menšia náročnosť na údržbu je ďalšou z mnohých dôvodov, prečo do skleneného zabradlia na schody určite investovať.