Prečo je môj počítač pomalý? Zrýchlime ho nenáročnou cestou, zdarma

Ak ste klikli na tento článok, tak aj vás zrejme trápi súčasný „výkon“ vášho počítača. Asi sa pýtate, ako je to možné, predsa hardvér a jeho parametre sú relatívne kvalitné, tak kde je teda problém?

závada

Problém môže byť v softvéri, respektíve v zaťažení počítača následkom množstva zbytočných programov, akcií, pokynov a možno vírusov. Možno postačí lepšia údržba, trochu trpezlivosti a počítač začne fungovať doslova ako nový. Dnešný operačný systém, jeho nástroje, ale aj rôzne aplikácie nám poskytujú priveľa možností a niekedy si môžu spraviť, čo chcú. A to je niekedy na škodu, tieto zbytočné programy alebo akcie môžu byť faktorom spomaleného počítača. Je možné, že bežia bez nášho vedomia a dokonca sa spúšťatú hneď pri štarte Windowsu.

data

  • Stlačme klávesy CTRL ALT DEL (súčasne) a spusťme správcu úloh. Následne kliknime na Viac podrobností a poskytne sa nám detailný pohľad na všetky aplikácie, s akými náš počítač operuje, rovnako tak aj ich využitie a záťaž pre hardvér. Zbytočné alebo príliš zaťažujúce aplikácie môžeme priamo ukončiť. Ďalej nezabudnime v hornej lište kliknúť na kolónku Spustenie a tu sa vám zobrazia programy, ktoré sa automaticky spúšťajú pri štarte operačného systému. Môžete ich zakázať.

Druhým faktorom spomaleného počítača môžu byť vírusy. Určite si nájdite čas na spustenie kompletnej kontroly vášho disku antivírusom, môže to skutočne výrazným spôsobom pomôcť.

  • Ale pozor, spustený antivírus v reálnom čase môže byť zároveň príčinou pomalého počítača, hlavne ak operujete s kvalitnejším a náročnejším softvérom typu NOD 32. Jeho práca v reálnom čase podstatne spomaľuje výkon.

chyba
Do tretice spomeňme ďalší výrazný faktor, váš pevný disk je zaplnený alebo disponuje množstvom nepotrebných súborov, o akých ani neviete. V takom prípade si skúste stiahnuť softvér ako Advanced SystemCare Free 11.4, ktorý vás týchto zbytočností zbaví.
Štvrtým faktorom môžu byť poškodené registrové súbory Windowsu (dosť reálny problém) a v takom prípade využite softvér Windows Repair Tool 4, aby bol náš počítač naozaj rýchlym a praktickým pomocníkom.