Porazte prievan vo svojej domácnosti

Prievan je svinstvo. O tom nemám ani tú najmenšiu pochybnosť, takže má môže pokojne žalovať, ak s tým nesúhlasí. Neviem, či je takto začarovaný len náš dom, alebo je to normálne všade, ale prievan je niekedy tak silný, že zhadzuje kvetináče z okien, raz nám dokonca rozbil úplne nové okno a dvere u nás trieskajú ako v nejakom hororovom zámku. Len si to predstavte. Doma som iba ja, všade ticho. Človek sedí pracuje na počítači a zrazu rana, akoby vybuchla bomba. Jasné, dalo by sa to vyriešiť tým, že budeme poctivo zatvárať všetky dvere a nebudeme vetrať. To je však asi nereálne. To uzná určite každý. Pokiaľ je to tak, že prievan u nás, je úplne normálnou vecou, teda ho poznáte i vy, toto sú účinné riešenia.Muž s ruksakom a v bunde stojí pred dverami na lúke pri zamračenom nebi.jpg

Spomaľte svoje dvere

V prípade dverí nám neskutočne pomohli podlahové samozatvárače Bergamo. Fungujú na rovnakom princípe ako samozatvárače, ktoré sa montujú na hornú časť dverí. Sú však nenápadnejšie, no rovnako účinné. Môžete si na nich nastaviť aj rôznu rýchlosť zatvárania.
Druhým riešením sú hydraulické závesy, teda akási náhrada pántov. Dvere na nich upevníte a s trieskajúcimi dverami, bude koniec.Pohľad cez rozbité okno do interiéru s rozhádzaným nábytkom.jpg

Čo s oknami?

Na okná sme začali požívať také páčky. Úprimne, neviem ako sa to volá oficiálne, pretože my sme na tento produkt narazili v obchode pod názvom „detská západka“. To je aj jeho pôvodný účel. Používa sa tak, že západkou, v podstate dvere zablokujete. Niektoré sa dajú použiť len na okno, ktoré máte otvorené na vetračku, no na iných je veľkosť nastaviteľná- druhý prípad je lepší, pretože ak chcete mať okno normálne otvorené, tak s tou kratšou verziou, by to nešlo.

Mimochodom, táto západka naozaj pomôže aj pri deťoch a dokonca pri domácich zvieratách. Máme mačku, takže i okno otvorené na vetračku nie je úplne bezpečné. Takto si však nastavíte menší otvor a mačka vám neutečie.