Poď sa pozrieť do Košíc!

Krásne mesto rozpínajúce sa na východe Slovenska, Vás očarí najmä svojou kultúrou. Nájdete tu veľa podnikov a barov, no dopriať si môžete aj romantickú prechádzku v mnohých parkoch alebo nádherným námestím mesta.
Trošku z histórie mesta…
Mesto Košice sa ako každé iné do svojej súčasnej podoby vyvíjalo niekoľko storočí. Prvé písomné zmienky o meste sa zachovali z roku 1230. O devätnásť rokov na to, Košice získali mestské práva a o storočie (v r. 1342) sa mesto stalo slobodným kráľovským mestom na základe udelenia tohto titulu Belom IV. Čo je zaujímavosťou – Košice ako vôbec prvé mesto na európskom kontinente mali svoj vlastný erb.košická fontána.jpg
Dominanta mesta – Dóm svätej Alžbety
Tento dóm, ktorý rozhodne poznáte z obrazov, fotiek či ilustrácií, sa začal stavať už v 14. storočí v najväčšom rozkvete mesta. Obyvatelia prerazili na trhu remesiel a stali sa významnou obchodnou zložkou Európy. V súčasnosti sa môže pochváliť titulom „najväčšieho kostola“ na Slovensku. Je postavený v gotickom štýle, čiže všade nájdete rôznofarebnú vitráž. A čo sa týka jeho výšky – dosahuje necelých 60 metrov. Dodnes sa považuje za nedostavaný kostol.
Spievajúce fontána
Táto „zvonkohra“, ako ju nazývajú domáci sa nachádza hneď medzi dómom sv. Alžbety a štátnym divadlom. Je očarujúca, spievajúca, farebná. Popýšiť sa môže vlastnou hudbou, do ktorej rytmu tancuje samotná voda, no ohlasuje sa aj každú hodinu o celej zvonkohrou. Piesní je až sto, väčšinou klasických, no určite spríjemňujúcich prechádzky domácich, chvíle oddychu alebo pobyty turistov.dóm sv. Alžbety.jpg
Výlet do zoologickej záhrady
Áno, Košice majú aj Zoo. A nie hocijakú. Ide totiž o najväčšiu zoologickú záhradu na Slovensku, ba čo viac – v Strednej Európe! Takže, ak ste milovníkom zvierat a dlhých prechádzok, vyberte sa so svojou rodinou práve tu. Nedávno bol pri zoo, otvorený aj Dinopark, ktorý zaručuje autentický zážitok z doby dinosaurov.
V Košiciach je čo vidieť. A nestihnete to ani za jeden, ani za dva dni. Ak by ste zatúžili vidieť podobné východoslovenské mestá, máte to na skok do Prešova a Bardejova – mesta zapísaného v UNESCO!