Nepreháňajte to v práci

Poznáte to. Pracovné tempo je vyčerpávajúce, šéf od vás stále dookola niečo požaduje. A keď mu to konečne dodáte, nie je to podľa jeho predstáv. Pričom vy sa môžete aj roztrhnúť a stále to nie je ono. Po odretom dni či dokonca týždni konečne nastáva chvíľa voľna. Presnejšie nemusíte do práce a v kľude sa môžete venovať niečomu kde nebude žiadny blbec ktorý by na vás každú chvíľu kričal že takto nie a že on si to predstavuje inak. Je absolútne jedno či trávite svoj voľný čas doma na záhradke alebo niekde na chate. Alebo sa rozhodnete navštíviť starých rodičov. Každý by si mal nájsť niečo čo ho dokáže upokojiť. Kde si jeho myseľ dokáže dať pauzu.

obchod
 
 Nebudeme vás tu teraz navádzať aby ste vo svojom voľnom čase začali chodiť do posilňovne alebo fitness centra, nebudeme vám nahovárať že práve vám stačí 15 minút sa prejsť po čerstvom vzduchu niekde v parku. Na každého platí niečo iné a preto by to bolo od nás nezodpovedné. Ale nemali by ste si mýliť workoholizmus s pracovitosťou. Pretože workoholizmus vedie v prvom rade k zdravotným problémom ako je nespavosť, závažné a dlhodobé ochorenia či psychické problémy. Nevynímajúc straty sociálneho kontaktu s najbližšími. A to je už na zváženie či za tú prácu to nakoniec stojí. Takýto človek jednoducho zastáva názor že zvládne všetko sám a iba takto je dobrým zamestnancom.

start up

Pravdou je že si takto privodí iba pocit depresie a pocit vyhorenia. A nemusí to ani trvať dlho kým sa tak stane. Je iba tenká čiary medzi vorkoholikom a pracovitým človekom. Pracovitý človek jednoducho vie že nie všetku prácu zvládne sám a nemá problém požiadať kolegov o pomoc. A náležite sa aj podeliť o prípadný úspech u ich práce. Dnes je moderný takzvaný homeoffice a preto nie je problém si zobrať svojú nedokončenú prácu domov. Dokonca nie je problém dokončiť ju aj počas choroby ak sa nejedná o nič vážne. To z vás robí pracovitého a zodpovedného zamestnanca a na tom nie je nič zlé. Ale tak ako vo všetkom ostatnom ani tu to netreba preháňať.