Najlepší priateľ človeka

Čo si myslíte o výroku, že pes je najlepším priateľom človeka? Podľa mňa sto percentná pravda! Tak ako ľudia, aj psy však majú každý svoju povahu a každý je úplne iný. Preto ak uvažujete nad kúpou psa, poriadne sa zamyslite a výber zvážte.
Zvieratá vo mne vždy vzbudzovali neuveriteľný pokoj. Sú také čisté a nevinné, že keď sa potrebujem upokojiť a mám v hlave príliš veľa myšlienok, občas jediné čo potrebujem urobiť, aby som ich vytesnila z hlavy, je otvoriť dvere a ísť za svojim psíkom.

mops

Psy majú neuveriteľnú moc vysať z vás všetok hnev, napätie, zúrivosť aj smútok. Sú to tichý poslucháči ktorí nechcú od vás nič viac, len aby ste im venovali kúsok vášho času. Koniec-koncov, ste všetkým čo vo svojom živote majú, plynie im rýchlo a jediné čo potrebujú je láska a starostlivosť. Za odmenu vám dajú toľko lásky, že ju sami ani neunesiete, navyše sú najlepšie, najzdravšie, najchlpatejšie a najroztomilejšie antidepresívum na svete.

Pes je najlepší priateľ človeka, a verte tomu, že aj keď nerozpráva, všetky svoje problémy mu povedať môžete bez starostí, že by ich niekomu vyzradil a dokonca vám ani raz neskočí do reči. Zažijete si s nim kopec srandy, daruje vám všetku svoju lásku a čas, stačí len aby ste mu aj vy darovali ten svoj.

štěně

Nekupujte si však psa v prípade, že dopredu viete, že naňho nebudete mať dostatok času. Psík, ktorému nevenujete dostatok času môže trpieť dokonca aj ťažkými depresiami zo samoty. Okrem toho, že môže zostať nešťastný, môže zostať aj agresívny. To platí najmä v prípade bojových plemien. A práve takto vznikajú z agresívnych psov čo sa potulujú po ulici agresívne psy! Aký majiteľ, taký pes a preto za každým neporiadnym psom stojí v prvom rade nezodpovedný majiteľ. Výber plemena je preto nesmierne dôležitý a mali by ste ho prispôsobiť najmä svojmu životnému štýlu.