Krásne mestá v Európe, kde je lacno a nie sú preplnené


Rím s Koloseo ma fórom je samozrejme hodný pozornosti, ale niekedy je nemožné prejsť na tieto atrakcie kvôli nekonečným davom turistov. Ak sa pozriete na skutočné Taliansko, nemusíte ísť do hlavného mesta, ale stačí do Neapola. Miestna kuchyňa je nezvyčajne chutná, pretože práve tu sa vynašla pizzu a ešte sa pripravila s neprekonateľnou zručnosťou. V Neapole, veľa atrakcií a blízko mesta – slávne Pompeje a Vezuv. Ak sa Vám juh Talianska zdá byť hlučný a nepokojný, môžete prejsť na sever, napríklad do Bologne alebo Turína.

praha

Turecko priťahuje predovšetkým plážami a ak je to mestom, potom Istanbulom. Väčšina turistov si to myslí a zabudne na starobylý Izmir v samotnom zálive Egejského mora. V tomto starobylom meste s bohatou históriou sú farebné turecké bazáre, zrúcaniny starožitností a pláže s malebnými stopami a hotely sú o 11% lacnejšie. Ešte menej turistov je v Goreme a Trabzone, o ktorých mnohí ani nepočuli, ale hotely sú tu dokonca o niečo drahšie ako v Istanbule.

Samozrejme, Barcelona je krásna, ale z dôvodu veľkého počtu turistov miestni obyvatelia už vyjadrujú svoju nespokojnosť. Existuje mnoho ďalších zaujímavých miest v Španielsku, ktoré vás zaujmú. Napríklad môžete ísť do Seville, kde bývanie bude stáť o 30% lacnejšie a kvôli južnejšej polohe leto trvá dlhšie. Ešte nižšie ceny sú v hoteloch v Zaragoze a Santiago de Compostela.

velká británie

Berlín?Len pár hodín jazdy od hlavného mesta Nemecka je najväčšie saské mesto – Lipsko. Má veľa atrakcií, reštaurácií a klubov, obchodov. Môžete ušetriť ešte viac cestou do Drážďan s úžasnou architektúrou a galériou. Bude zaujímavé ísť do Heidelbergu, neznáme mesto pre väčšinu turistov, ktoré sa nachádza medzi Stuttgartom a Frankfurtom. Romantický stredoveký hrad a množstvo múzeí zapôsobilo na každého, kto sem príde, ale ceny v hoteloch sú pomerne vysoké.
Paríž je jedno z najdrahších európskych miest, ale vo Francúzsku existuje obrovské množstvo ďalších miest s prirodzeným šarmom tejto krajiny. Napríklad bývanie v hlavnom meste Loire, Nantes alebo v južnom Montpellier je o 32% lacnejšie ako v Paríži. Výlet do centra vinárstva v Bordeaux bude tiež výhodný – v tomto meste sú ceny o 25% nižšie ako v hlavnom meste.