„Ja ťa tak milujem“

Mačky majú svoje vlastné, niekedy dosť zvláštne, spôsoby ako nám prejaviť lásku. Musím sa priznať, že i ja som pri svojej prvej mačke urobil mnoho chýb. Z tohto dôvodu s ňou mám ešte aj dnes, síce dobrý, no nie úplne vrúcny vzťah. Nevravím, že ju nemám rád. To platí skôr o nej. Takže ak nechcete svoj vzťah pokaziť, je dobré poznať, ako vám vaša mačka prejavuje svoju náklonnosť.
 
kočičky

  • Takzvaný mliečny krok je jeden z najväčších prejavov lásky.Vyzerá tak, že vaša mačka labkami masíruje nejakú časť vášho tela. Používa pri tom aj svoje pazúriky, čo mnoho majiteľov neocení a mačku skôr potrestá. Mliečny krok má pôvod ešte v útlom veku mačiatka. Takto totiž nabáda svoju matku, aby mu dovolila piť mlieko.

 

  • Druhým a veľmi nepríjemným prejavom náklonnosti je nosenie svojho úlovku k vašim dverám, alebo aj do kuchyne.Ak mačku chováte v byte, tento problém nepoznáte. Pokiaľ však môže chodiť aj vonku, určite viete o čom hovorím. Mačka sa vám ale snaží dať najavo, že si vás natoľko ctí, že je ochotná vám prenechať svoju obživu. Takže ju za to opäť určite netrestajte.

 

  • Škriabanie dverí, alebo nábytku nie je priamym prejavom lásky. Mačka však takto prejavuje, že toto je jej územie. No a jej územie môže byť len tam, kde sa cíti dobre a bezpečne. Ak chcete takéto správanie eliminovať, umiestnite jej na tieto miesta škrabadlá.

 zvířátko

  • Ak vám vaša mačka dovolí ju obrátiť hore bruchom, znamená to, že vám dôveruje najviac na svete.Brucho je totiž najcitlivejším miestom na celom cele. To platí pri všetkých zvieratách, Ak vám to vaša mačka dovoliť nechce, neznamená to, že vás nemiluje. Väčšinou ide o to, že s už v živote zažila niečo, čo v nej prebúdza nedôveru. Napríklad mačiatko, ktoré ste si vzali ešte ako veľmi maličké, teda bolo od matky odobrané príliš skoro, nemá vyvinuté niektoré prirodzené inštinkty. Preto mu môže takéto správanie prekážať, alebo naopak ani len nechápe, že by si brucho malo chrániť.