Cuketa a brokolica – najlepšie priateľky pri proteínovej diéte

Pokiaľ sa zaujímate o rôzne redukčné diéty, tak ste určite natrafili aj na diétu bielkovinovú. Možno vás oslovila natoľko, že ste sa ju rozhodli vyskúšať. Ak áno, tak určite viete, že musíte jesť aj veľa zeleniny. Chcem vám predstaviť dva druhy, ktoré patria medzi moje obľúbené, https://www.zive.sk/clanok/118185/tip-pre-ios-10-volajte-na-whatsapp-priamo-cez-oblubene-kontakty/ a to cuketu a brokolicu. Môžete ich jesť už od úplného začiatku a sú vhodné na prípravu pestrých a chutných pokrmov.
Cukety na drevenom lopári.jpg

V krátkosti o zelenej zelenine

Všetky druhy zeleniny, ktorá ma zelenú farbu, patria medzi tie najzdravšie. Majú v sebe množstvo vitamínov aj minerálov, kyselín a iných zdraviu prospešných vecí. Určite viete, že brokolica, patrí medzi najsilnejších a najúčinnejších bojovníkov s nádorovými ochoreniami. Cuketa obsahuje obrovské množstvá vody a žiadne sacharidy. Brokolica aj cuketa vplývajú na detoxikáciu organizmu a podporujú imunitu. Jesť by ste ich mali teda i vtedy, keď nedržíte bielkovinovú diétu.

Ako si ich môžete pripraviť

Z cukety aj z brokolice, si môžete pripraviť nesmierne chutné šaláty alebo nimi nahradiť prílohy k mäsu a rybám. Medzi moje TOP jedlá, patria napríklad cuketovo-brokolicové placky Prodietix. Cuketu a brokolicu nastrúhate, zahustíte vajíčkom a upečiete v rúre na olivovom oleji. Sú neodolateľne chutné, zdravé a hlave sa z nich nepriberá.Surová brokolica na bielom tanieri.jpg
Vrátim sa ešte k tým šalátom. Aj keď to nie je obvyklé, cuketa sa dá konzumovať aj v surovom stave. Chutí veľmi dobre. Mne najviac chutí vtedy, keď ju len oblanšírujem horúcou vodou. Vtedy na povrchu trochu zmäkne a vo vnútri ostane chrumkavá. Navyše si zachová svoju špecifickú chuť. Brokolicu taktiež nevarte veľmi dlho, stačí minútka a vypnúť. Z takto upravenej zeleniny, si môžete pripraviť strašne chutné šaláty. Na ich prípravu, vždy použite dostatok soli a taktiež olivový olej. Ak by vám chýbalo trochu chute, pomôžte si čiernym korením alebo bylinkami. Sušený cesnak taktiež dokáže so šalátmi urobiť svoje.