Ako sa postarať o svoju tvár po holení

My muži si neradi priznávame, že aj naša tvár potrebuje trochu starostlivosti. Na rozdiel od nežnejšieho pohlavia, jej však dávame zabrať oveľa viac. Vezmite si napríklad také holenie, ktoré je pre našu tvár vysloveným trápením. Ak sa chcete vyhnúť podráždenej koži, vyrážkam a iným problémom, venujte svojej tvári dostatočnú pozornosť.

muž
 
Čistota a kvalita
 
Pri holení je veľmi dôležitá hygiena. Nikdy nezačnite používať žiletku pred tým, ako si tvár aj bradu dobre umyjete. Použite klasické mydlo a na bradu, či fúzy pokojne šampón na vlasy. Druhou vecou, ktorá by mala byť vždy čistá je žiletka. Ak si kupujete drahšie kúsky a nie tie jednorazové, po holení ich namočte do vody so soľou, alebo do čistej vodky. Takto ju výborne vydezinfikujete.
Keď už sme pri tých žiletkách, zainvestuje do tých kvalitnejších. Ak sú zuby tupé, chlpy si nerežete, ale vlastne vytrhávate s kože. potom sa nemôžete diviť, že vaša tvár vyzerá ako mínové pole.
 
Voda po holení je ďalšou vecou, na ktorej by ste nemali šetriť. Tento prípravok v podstate zohráva najdôležitejšiu rolu. Dezinfikuje tvár, takže zabraňuje vzniku infekcie, upokojuje podráždenú kožu a napomáha rýchlejšiemu hojeniu drobných rán.

strniště
 
Ak máte bradu až po zem, pred tým ako použijete žiletku, si ju trochu skráťte nožnicami, poprípade holiacim strojčekom. Tak sa vyhnete tomu, aby ste si všetky fúzy vyrvali.
 
Najčastejšie chyby pri technike holenia
 
Mnohí z nás robia obrovskú chybu, keď chcú holenie stihnúť za pár minút. Vykašlite sa na dokonale hladkú tvár a do práce radšej choďte s miernym strniskom. Oholíte sa poobede, alebo večer, keď na to budete mať dostatok času. Pri rýchlych pohyboch žiletkou si chlpy zas trháte a nie režete.
Žiletku ťahajte vždy v smere rastu chlpov. Nenechajte sa zlákať ani reklamami, v ktorých vám tvrdia že táto žiletka je super aj na holenie v protismere rastu.