Aké sú nástrahy online sveta

Niekedy si ani neuvedomujeme, aké nástrahy na nás číhajú na internete. Veď všetko sa zdá tak bezpečné, prečo by sme sa mali obávať nejakých nástrah. Avšak všetko je inak ako si myslíte. Niektorí ľudia dokážu zistiť vaše heslo do vášho účtu na sociálnych sieťach, a tým môžu napadnúť váš účet a vydávať sa za vás. Kým si všimnete, že niekto napadol váš účet môže už byť neskoro. Dotyčná osoba môže vo vašom mene napísať vašim priateľom rôzne nebezpečné veci a klamstvá. kybernetika.jpgNapríklad sa vás môže opýtať veľmi osobné veci, kde bývate, koľko zarábate a kedy idete na dovolenku. V tom momente zistí, kedy budete odcestovaný a bude mať skvelú príležitosť vlámať sa do vášho bytu. Ďalej vás môže poprosiť, aby ste jej poslali nejaké peniaze, pretože je váš skvelý priateľ a momentálne sa nachádza v situácii, kedy potrebuje požičať pár eur a vy keďže je to váš skvelý priateľ neváhate a peniaze dotyčnej osobe pošlete hneď na účet.aplikace.jpg
Ďalšou nástrahou online sveta môže byť aj to, keď si niekto vytvorí profil s vašim menom. V tomto prípade môže taktiež veľmi dlho trvať, kým si všimnete, že na sociálnej sieti sa nachádza užívateľ s rovnakým menom a fotkou akú máte vy. Dotyčná osoba si jednoducho stiahla fotku z vášho profilu a vložila ako svoju profilovú fotku. A tak ako v predchádzajúcom prípade aj teraz môže dotyčná osoba písať vo vašom mene vašim priateľom na sociálnej sieti a vydávať sa za vás. Vaši priatelia nemajú ani šancu tušiť, že ide o podvod. A dotyčnej osobe ľahko naletia.
Veľmi ľahkou korisťou rôznych nástrah internetu sú práve deti. Deti ešte nevedia rozlíšiť čomu a komu môžu na internete veriť, a preto bez toho, aby si vôbec uvedomili čo sa môže stať poskytnú všetky možné osobné informácie aj cudzím ľudom, ktorí si ich vyhľadali a napísali na sociálnych sieťach, pričom tieto osobu môžu získať od vašich detí informácie ako číslo vašej kreditnej karty a vy ani nemusíte o ničom vedieť.