Schodisko môže byť elegantným dizajnovým prvkom každého interiéru

Ani schodisko nemusí byť iba nudnou súčasťou interiéru, ale naopak- pôsobivým dizajnovým doplnkom, ktorý vizuálne obohatí okolitý priestor a to najmä v prípade, ak schodisko doplníme o krásne sklenené zábradlia, ktoré sú zároveň spoľahlivým bezpečnostným prvkom. A kde sú schody, tam predsa musí byť aj zábradlie, no a prečo nevybrať také, aké by bolo zároveň štýlovým a moderným estetickým doplnkom? Zabijeme tým dve muchy jednou ranou a náš interiér následne nebude len bezpečný, ale viditeľne inovovaný.
zábradlí ze skla
Zábradlie zo skla
Sklo má jedinečnú vlastnosť- na rozdiel od ostatných materiálov dokáže dokonale prepúšťať svetlo a tým robí priestor schodiska osvetlenejším a o niečo vzdušnejším. Takisto sa dokáže skvelým spôsobom prispôsobiť estetickej stránke a výsledný efekt pôsobí elegantným až luxusným dojmom.
velká předsíň
No a samozrejme spomeňme komfort, ktorý nás bude sprevádzať pravidelným chodením konkrétnym schodiskom a takisto pôjde o súčasť vášho domova, s ktorou sa budete môcť pýšiť pred návštevou.
Ale rovnako by bolo správne pripomenúť, že schodisko sa dá prakticky kombinovať aj s inými materiálmi, respektíve schodisko môže pozostávať zo vzájomnej kombinácie rozdielnych materiálov a najidelánejšie by bolo skombinovať odolný materiál s materiálom, ktorý sa podstatnou mierou postará o vizuálny efekt.
schodiště na zámku
· V tomto prípade by som odporučil nerez so sklenenou výplňou, ale možností je samozrejme viac.
Zaujímavo napríklad pôsobí aj kovová schodnica s drevenými nášľapmi, skrátka shodisko je možné kombinovať s nerezom, sklom, kovom či drevom. V prípade zábradlia je ale najmä v poslednej dobe určitým moderným trendom a populárnym materiálom už spomenuté sklo. Tou správnou voľbou vzájomne „zlepeného“ materiálu tak môžeme dosiahnuť v prvom rade bezpečné schodisko s dôrazom na prevedenie a dizajn. Mixovanie a spomenutá voľba určite uspokojí predovšetkým náročnejších zákazníkov ako aj tých, čo nechcú vyberať len medzi kvalitou a dizajnom, ale tieto dve najpodstatnejšie stránky spojiť dokopy.