Nový Mac Pro od spoločnosti Apple je ich produkt najviac opraviteľným zariadení m v rokoch

iFixit udelil novému Macu Apple Pro takmer dokonalých 9 z 10 skóre za opraviteľnosť. Špecialisti na opravu ocenili počítač za ľahký otvor, za to, že komponenty, ktoré je možné vymeniť bez potreby, pre všetky nástroje a pre rovnomernú tlač čísiel krokov a diagramov priamo na komponenty, aby ste pomohli s opravami.Apple logo.jpg
Je to obrovský odklon od toho, ako firma Apple bežne pristupuje k opraviteľnosti svojich produktov. Najnovší telefón od AP dostal na iFixit 6 z 10, zatiaľ čo jeho posledné notebooky dosiahli ešte horšie skóre. Aj keď publikácia chválila prvky nového dizajnu MacBooku Air, stále mu udelila priepustnosť 3 z 10 za opraviteľnosť.
Medzitým nie je ľahké jednoducho rozobrať Mac Pro; Malo by byť tiež ľahké nájsť náhrady alebo vylepšenia mnohých jeho častí. 9to5Mac už mal úspech s aktualizáciou RAM zariadenia pomocou externých komponentov od iných výrobcov, čo v porovnaní s inováciami prvej strany od AP ušetrilo hromadu peňazí. Medzitým si iFixit poznamenáva, že jeho procesor používa podobný modulárny dizajn, ktorý by mal umožňovať vylepšenia pre kutilov.
Napriek mnohým  pozitívnym prvkom, nie je to všetko dobrá správa pre Mac Pro. iFixit poukazuje na to, že na to, že SSD počítača je viazaný na bezpečnostný čip T2, takže „výmeny používateľov sú nevykonateľné“ a zoznam schválených opráv je podľa jeho mienky stále trochu krátky. Môže to znamenať, že niektoré súčasti bude ťažké nájsť alebo budú veľmi drahé, ak ich potrebujete opraviť.Apple obchod.jpg
Bez ohľadu na to je to veľký krok od návrhu Mac Pro z roku 2013. iFixit v tom čase hovorili, že má patentované konektory a pevné vedenie káblov, čo by z neho mohlo urobiť komplikovaný stroj. Stále však získal 8 z 10 skóre opraviteľných položiek, čo je omnoho lepšie ako notebooky.
Okrem svojej opraviteľnosti firma poukazuje aj na niekoľko elegantných dizajnových prvkov na Mac Pro. Obzvlášť zaujímavá je sada kolíkov pogo pod tlačidlom napájania počítača, čo znamená, že sa automaticky odstránia po odstránení šasi. Je to malá funkcia, ale stále je pekná.
Bez ohľadu na to, prečo AP vyvinula také úsilie s možnosťou opraviť nový Pro – IF špekuluje, že by to mohlo mať niečo spoločné s právom na opravu právnych predpisov – je to skvelá správa pre všetky podniky, ktoré dúfajú, že budú používať a udržiavať Pro nepretržité časové obdobie.