Mango – všetko dobré, čo nám ponúka

Sýto oranžové plody mangovníka, ktoré majú hutnejšiu, avšak maslovú konzistenciu sú pre naše zdravie, ale aj krásu vyslovene požehnaním. Prečo? Obsahujú totiž veľké množstvo vitamínov, ktoré blahodarne pôsobia nie len na naše zdravie, ale aj na našu krásu, hydratáciu a sviežosť.kousky manga.png
Pochádza z ďalekej Indie a jeho zázračné účinky sú na nezaplatenie. Používa sa veľmi často ako produkt v prírodnej kozmetike a nie ej to len tak náhodou, má skutočne dôležitú úlohu pre naše telo, pokožku a celkovú prirodzenú krásu. Tak na predstavenie iba jedno jediné mango obsahuje toľko vitamínov, ako je väčšia polovice denne odporúčanej dávky všeobecne. Myslím si, že toto o ňom prezrádza skutočne veľa a viac už ani nie je treba.
Je toho však oveľa viac, obsahuje tiež ďalšie dôležité vitamíny ako takmer všetky z rady A, pokračuje s ďalšími ako sú B, E alebo aj K. Je to teda super chutná a super zdravá potravina, ktorá navyše poskytuje takmer všetky látky, ktoré potrebujú naše vlasy a pleť aby boli krásne a žiarivé. Jesť ho sa teda skutočne oplatí, pretože to predstavuje len samé výhody.mango.jpg
Vyrobiť si z neho však môžete napríklad aj maslo, ktoré je výborným prírodným produktom pri starostlivosti. Má totižto upokojujúce, zjemňujúce a hydratačné účinky, ktorým sa poteší pokožka celého vášho tela aj vaša pleť. Výborné je v boji proti vráskam, ale aj v boji proti akné či iným kožným ochoreniam. Silu prírody sa jednoducho vyplatí rešpektovať a využívať. Regeneruje a ošetruje teda nie len našu kožu, ale aj naše vlasy. Ak vás napríklad trápia vysušené vlasy bez lesku a bez života, verte že takéto maslo im dodá všetky stratené výživné látky, ktoré potrebujú.
Je odporúčané na takmer akýkoľvek typ pokožky, pretože ani zbytočne nemastí, ani nedehydruje. Jednoducho je pre vás vhodné nech máte akýkoľvek typ vlasov či pleti. Vhodné je tiež na každodennú starostlivosť.