Zábradlie na panelákový balkón


Chcete obnoviť svoje staré zábradlie, či je pre vás jednoznačnou voľbou nechať si vyrobiť nové? Možno potrebujete vynoviť vaše panelákové zábradlie. Možností je až príliš veľa. Musíte porozmýšľať dopredu, o aký typ zábradlia máte záujem.

Panelákové zábradlie sa vyrába väčšinou v prevedení s tyčovou výplňou a so sklenenou výplňou, alebo s nepríjemnou výplňou, napríklad kompozitné panely. Povrchová úprava je zväčša prášková vypaľovaná farba. Zábradlie na balkón si môžete zvoliť v ľubovoľnom prevedení a z farieb v matnom aj v lesklom prevedení.

zabradlie na balkon

Môžete použiť výber aj zo vzorkovníka farieb. Dôležitý je typ samotného ukotvenia zábradlia. Typ kotvenia je možné vykonať v niekoľkých variantoch, v kotvení zhora, z čela, kotvení pred zateplením a po zateplení. Vo viacerých firmách vám vedia vyrobiť kotvenie podľa vašich požiadaviek na mieru. Dbajte na to, aby firma, u ktorej si dáte vyhotoviť zábradlie, vám zabezpečila aj demontáž starého zábradlia aj montáž nového zábradlia. Zábradlie je staticky posúdené na prídavné zasklenie lodžií. Profil je mohutnejší, tak aby vyhovel normám. Profily panelákového zábradlia sú navrhnuté tak, aby nedochádzalo k nežiaducim zvukom pôsobením vetra.

nerezove zabradlie 1

Výrobcovia odporúčajú tvrdené sklo. Môže byť číre, bronzové, svetlo modré, svetlo zelené, mliečne, tmavo hnedé alebo čierne farbené. Prevedenie tyčí u panelákového zábradlia je rozdelené na dva základné typy, a to s priehľadom a bez priehľadu. Medzery medzi tyčkami sú v súlade s bezpečnostnými normami. Zábradlie sa môže na jednu lodžiu kombinovať aj so sklenenou výplňou. Zábradlie na balkón typu U väčšina firiem vyrába v ľubovoľnom rozmere. Prevedenie zábradlia je s tyčovou výplňou, alebo so sklenenou výplňou. Zábradlie sa môže vyrobiť v ľubovoľnej farbe podľa rôznych vzorkovníkov.  Tak už ste si vybrali to správne a vhodné zábradlie na váš balkón?