Praktický módny doplnok

Máloktorý trend sa celosvetovo medzi ľuďmi uchytil tak dobre, ako šiltovky. Tento vynález prišiel z USA a pôvodne slúžil ako ochrana očí proti slnku pre hráčov baseballu. Prvé šiltovky rovnako slúžili na reklamné účely, pretože na nich boli umiestnené logá a farby tímov, čo platí do dnes. Neslúžia však už len športovcom a aj keď si zachovávajú svoju primárnu funkciu ochrany pred slnkom, dnes majú oveľa viac pozornosti vďaka svojmu dizajnu a plnia funkciu módneho doplnku.

šiltovka na baseball

Šiltovky si našli svoje miesto v šatníkoch mnohých ľudí a na trhu je skutočne z čoho vyberať. Kúpiť sa dajú detské, dámske aj pánske šiltovky z rôznych materiálov, v rôznych prevedeniach, veľkostiach a farbách. Šiltovky už neslúžia výlučne na reklamné účely, a preto dnes na nich okrem loga značky môžeme vidieť aj rôzne iné potlače a vzory.

pánska šiltovka

Určite sa aj vám už stalo, že ste si požičali niekoho šiltovku alebo ste si nejakú kúpili cez internet a keď ste si ju dali na hlavu, v lepšom prípade ste vyzerali na zasmiatie a v horšom prípade vás po čase začala bolieť hlava, pretože vám šiltovka nesadla. Ak tomuto chcete predísť, mali by ste si zistiť minimálne obvod vašej hlavy, aby sa nestalo, že vás šiltovka bude tlačiť. Dámske šiltovky majú vo všeobecnosti obvod 54-58cm a pánske 58-62cm, čo sa ale môže líšiť podľa výrobcu a typu šiltovky. Tých je tiež viac a líšia sa napríklad tvarom šiltu alebo možnosťou prispôsobiť si veľkosť šiltovky regulačným pásikom, ktorý sa nachádza na zadnej strane. Šiltovka, ktorá sa nazýva snapback má vzadu plastový regulačný pásik a strapback ho má zas textilný. Existuje aj takzvaná fitted šiltovka, ktorá nemá žiadny regulačný pásik. Pokiaľ máte možnosť si šiltovku vyskúšať osobne v obchode, nemali by ste mať problém s nájdením tej správnej. Pokiaľ však nakupujete online, mali by ste tieto parametre brať do úvahy.