Nevinné obete

Patríte medzi milovníkov zvierat? Ste dobrovoľníkom v útulkoch? Prajete si niekedy spasiť celý zvierací svet? Tak prečo nebojujete?
Dnes sa všetci bránime tým, ako milujeme zvieratá, ako radi pomáhame zatúlaným psíkom a mačičkám, ako si nevieme predstaviť, že by sme niektorému z nich ublížili. Tak ak sme takí humánni, prečo si stále kupujeme kozmetiku, ktorá je testovaná na zvieratách? Prečo kupujeme kožuch a chvastáme sa ním na sociálnej sieti? Prečo dokážeme len tak bez svedomia poľovať na zvieratá? Veď predsa sa zaraďujeme medzi milovníkov a ochrancov zvierat.
Existujú veľké organizácie, ktoré bojujú telom aj dušou za práva nevinných zvierat, ktoré sa nedokážu  obhájiť sami, len aby dokázali pomôcť a zachrániť ich zvieraciu ríšu.láska k zvieratám.jpg
Ale tak ako ku všetkému je potrebné pristupovať krôčik po krôčiku. Ako prvé by bolo celkom fajn, keby sme pri výbere kozmetiky začali dávať pozor, ktoré produkty sú označené štítkom „testované na zvieratách“. Väčšina z nás sa tým vôbec nezaoberá. Buď máme obľúbenú značku, ktorú kupujeme roky rokúce alebo sa tak ponáhľame, že vezmeme čo nám ako prvé udrie do očí a nezamýšľame sa nad tým, koľko utrpenia museli zniesť naši štvronohí kamaráti len, aby sme si mohli nakrémovať tvár, narúžovať si pery atď. Azda si dokážeme nájsť aspoň kúsok času a prečítať si tie malé písmenká vzadu na produkte či obale. Určite sa bude dobre cítiť nie len naše telo ale aj duša.testovanie na zvieratách.jpg
Áno, je rozhodne pekné si kúpiť drahší kúsok a obdariť sa. Rovnako je pekné sa ním pochváliť na sociálnej sieti. Ale je pekné investovať do kožucha z norky alebo vesty z líšky? Je pekné investovať do topánok alebo kabeliek z hadej kože? Je pekné sa tešiť z ich smrti? Aké by to bolo, keby sa všetky zvieratá riadili heslom: Oko za oko, zub za zub? Nastala by vojna. A my by sme sa sa ocitli vo filme Planéta opíc, avšak v tejto vojne by proti nám stála celá armáda zvierat. Určite si dokážeme dopriať aj darček, za ktorým nestojí smrť ani chamtivosť.
Podporme ľudí a organizácie, ktoré veria, že spoločne dokážeme tento svet zmeniť. Pridajme sa k nim. Podpíšme petície, zúčastnime sa pochodov, pošlime dar. Čokoľvek. Len konajme a neprizerajme sa zlu, ktoré je čoraž väčšie a väčšie.