Ktorá z týchto troch streamovacích služieb je pre vás najvýhodnejšia?

Čas, keď sme museli čakať týždeň na ďalšiu epizódu nášho obľúbeného seriálu, zariadiť sa podľa programu aby sme stihli najnovší film, a pretrpieť tie reklamy, ktoré trvali dlhšie, ako by bolo príjemné, je takmer preč. Nahradili ho spoločnosti ako Netflix, či HBO GO, ktoré poskytujú médiá kedykoľvek a kdekoľvek. Pozrime sa na tie najväčšie a porovnajme rôzne aspekty týchto spoločností – Netflix, HBO GO a Amazon Prime Videonetflix.jpg
Cena
Faktor, ktorý asi všetkých zaujíma najviac. Tu je jednoznačným výhercom Amazon. Poplatok je 5,99€ a prvých šesť mesiacov dokonca len 2,99€. Na druhej strane je tu Netflix, ktorý si po novom môže účtovať od 7,99€ až do 16,99€. HBO je niekde v strede so 6,99€ mesačne. Všetci traja ponúkajú možnosť bezplatnej skúšobnej doby. Zatiaľ čo Netflix a HBO GO vás nechajú zadarmo používať ich služby až mesiac, Amazon Prime Video vám to dovolí len na týždeň.
 
Kvalita a obsah
Čo sa týka kvality, full HD pre všetky tituly ponúka Prime Video a Netflix – za predpokladu, že máte zakúpený druhý najlacnejší balík a vyššie. HBO ho má len na vybrané tituly. Súčasne sledovať môžete na 1, 2 alebo 4 zariadeniach (Netflix), na 2 (HBO GO), či 3(Amazon Prime). Čo sa týka obsahu, najhoršie na tom vyzerá Amazon. Jeho asi 550 filmov a seriálov je v porovnaní s vyše 2300 snímkov na Netflixe, zanedbateľne málo. HBO GO je opäť niekde medzi, keďže na ňom ich nájdete približne 1300. Vlastnej tvorby nájdete u každého priemerne rovnako.panáček.jpg
 
Jazyk
Posledná, ale veľmi dôležitá otázka : V akom jazyku sú tieto služby lokalizované? Nuž, máte na výber z troch možností – anglický, slovenský a český jazyk. Na Prime Video je všetko v angličtine, alebo s anglickými titulkami. O češtine a slovenčine môžete len snívať. HBO GO je naopak dostupný celý v slovenčine. Pátrať po origináloch tam budete zbytočne. A nakoniec Netflix, ktorý nedávno konečne prešiel aj do českého jazyka, avšak je v ňom obmedzený počet titulov. Našťastie ho rozširujú a titulky sú už takmer všade.
 
Zhrňme si to. Ak nepatríte medzi úplných filmových fanatikov, dobre ovládate anglický jazyk a hľadáte najlacnejšiu voľbu, potom Amazon Prime Video je práve pre vás. Ak naopak obľubujete všetky možné druhy filmov a seriálov a netúžite sa zlepšovať v cudzích jazykoch, potom vám bude viac vyhovovať HBO GO. A nakoniec, ak sa úplne vyžívate v najnovších trhákoch, chcete mať na výber medzi verziou  v známom jazyku a originálom, potom Netflix je to čo hľadáte.