Juhokórejský internetový závislostný tábor: Čo je to život?

Oficiálne údaje za minulý rok ukazujú, že na internete bolo závislých viac ako 140 000 mladých ľudí, ale niektoré správy naznačujú, že tento počet by v skutočnosti mohol byť oveľa vyšší.
 
Výsledkom je, že v Južnej Kórei existuje mnoho centier, kde sa môžu tínedžeri za týmto účelom liečiť a dostávať pomoc, aby sa dostali do režimu offline.
 
Školy tiež zaviedli špeciálne programy, ktoré sa snažia zabrániť deťom stať sa závislými na prvom mieste.úspěch.jpg
 
Čo je to závislosť od internetu?
Mať závislosť na niečom je, keď človek nemá kontrolu nad činením, prijímaním alebo používaním niečoho do bodu, kedy by to mohlo byť pre nich škodlivé, podľa NHS.
 
Takže, mať závislosť na internete je, keď človek používa internet natoľko, že má negatívny vplyv na ich duševné alebo fyzické zdravie, alebo oboje.
 
Môže ovplyvniť správanie sa človeka a spôsob, akým komunikujú so skutočným svetom. Ľudia môžu tiež strácať čas a zanedbávať svoje základné potreby, ako je jesť alebo spať.
 
Rovnako ako pri iných závislostiach, aj keď nie je na internete, môže to spôsobiť problémy aj niekomu, kto je závislý – napríklad pocity hnevu alebo smútku.kemp.jpg
 
Čo je to tábor závislosti na internete?
Internet závislosť tábor je miesto, kde ľudia môžu ísť na získanie pomoci pre nezdravý vzťah, ktorý majú s internetom.
 
Môžu sa naučiť techniky, ktoré im pomôžu stať sa viac nezávislými od online sveta a zmeniť spôsob, akým sa cítia na trávenie času online.
 
Od roku 2014 viac ako 1200 mladých ľudí navštevovalo rovnaký internetový tábor závislosti ako Hawon.
 
V tábore v Muju sú pravidlá veľmi prísne a telefóny nie sú povolené. Akonáhle dospievajúci prídu, musia odovzdať všetky svoje elektrické predmety, dokonca vrátane vecí, ako sú rovnačky vlasov.
 
Tábor sa zameriava na pomoc teenagerom, aby sa cítili lepšie zo svojich telefónov.
 
Usporadúva remeselné stretnutia, šport, hry a aktivity, ktoré majú pomôcť mladým ľuďom vyjsť z digitálneho sveta a vrátiť sa do skutočného sveta.
 
Myšlienkou je, že tieto aktivity pomôžu tým v táboroch nájsť iné spôsoby, ako sa cítiť šťastne a uvoľnene, namiesto toho, aby získali online hry „rád“ a víťazné hry.