AliExpress

Internetové portály, ktoré vám vyhľadajú najnižšiu cenu za produkt, ktorý hľadáte, vám uľahčia hľadanie a vďaka recenziám od skutočných užívateľov aj zistíte pravdivé informácie o e-shope. Ak sa nebojíte nakupovať elektroniku cez internet, dokážete na kúpe mobilného telefónu či chladničky ušetriť výraznejšiu sumu. To sú však slovenské e-shopy. Ceny máme nastavené na našu ekonomiku a pokiaľ hľadáte naozaj najnižšie ceny určite je vám dobre známy internetový obchod AliExpress. Nájdete tu takmer všetko na čo si pomyslite, za naozaj nízke ceny. Aj keď objednávanie drahších produktov zo zahraničia niektorí využívajú, z AliExpressu množstvo Slovákov objednáva skôr drobnosti. Aké to sú?

krabice
 
Doplnky na smartfón                          Takmer každý používateľ,  obal či zadný kryt na svoj smartfón objednáva práve odtiaľto. Hlavným dôvodom je samozrejme cena. Kým z Číny objednáte sklo na obrazovku za pár centov či Eur, na Slovensku kúpite rovnaký produkt za trojnásobnú hodnotu. Ďalšou výhodou je tiež možnosť výberu. Čo sa týka obalov a krytov máte na výber z desiatok štýlov, farieb a vzorov, ktoré u nás nenájdete.
 
Sortiment na domácu výrobu             Ak aj vy patríte ku kreatívnym ľuďom a vo svojom voľnom čase sa venujete výrobe bižutérie, štrikovaných čeleniek či voňavých mydielok, viete že zohnať sortiment na výrobu je niekedy ťažšie ako samotná práca. Práve tu nájdete rozličný tovar pre každú prácu. Formičky na mydielka, komponenty na náramky, náušnice či prívesky.
 
 selfie

Oblečenie a obuv                               Niektorí nemajú problém objednávať z ďaleka aj oblečenie a obuv. Hitom sú najmä nepravé značkové tenisky, ktoré zoženiete za pár Eur. Ak vám však tovar nepríde ani niekoľko mesiacov po objednaní, je možné, že bol zadržaný na colnici a vy svoje peniaze budete ťažko vymáhať naspäť. Nevýhodou však je aj, že nie vždy sadne veľkosť najmä nohavíc, ktoré už nevyreklamujete.