Ako správne umyť vaše auto


Umývanie auta sú starosti, alebo potešenie? Pre koho ako. Človek, ktorý má rád svoje auto, ho aspoň raz za mesiac umyje, alebo dá umyť. Časy, kedy sa umývali autá v potoku, alebo na sídlisku pred panelákmi, sú preč. Navyše je to zakázané. Roky sa vyhýbam automatickým linkám. Radila by som to aj vám, pokiaľ nemáte na konkrétnu linku skvelé referencie. Po jednom umytí môžete mať oči pre plač. Aj keď je poskytovateľ umývacích služieb poistený, v prípade škody vznikajú nepríjemné naťahovačky. Pritom cenový rozdiel medzi ručnou autoumývarkou s obsluhou a linkou je v menších mestách zanedbateľný.

žena v aute

Ak si svoje auto nechávate umyť obsluhou, veľa záleží na personáli a na používanej chémii. Rozdiel v cene častokrát znamená aj rozdiel v kvalite. Ak ste s prácou obsluhy spokojní a rozhodli ste sa nechať prepitné, nenechávajte ho na kase. K pracovníkovi sa väčšinou nedostane. Nechá si ho majiteľ, alebo prevádzkar.  
Správny autičkár si auto zvyčajne umýva sám. Veľa ľudí nevie, čo a ako umývať. Tak si po malej konzultácii s odborníkmi z ručnej automyvárne Dubnica http://pitstopservis.sk/autoumyvaren/ pár rád. Na začiatok si ujasnite, čo všetko chcete umývať. S tým súvisí postupnosť krokov, ktoré zvolíte. Akú chémiu používať? Reklamu robiť nebudem, každému v konečnom dôsledku vyhovuje niečo iné. Na tzv. hobby triedu autokozmetiky nájdete na internete kopec recenzií. 

oprava auta

Kolesá robia auto
Nie je koleso ako koleso. Obyčajnému plecháču s puklicou nebudete venovať toľko pozornosti, ako drahým zliatinovým diskom, ktoré na aute vynikajú. Tie usadený prach z bŕzd poškodzuje. Ako na to? Na očistenie diskov potrebujete štetec a chémiu. Tú nastriekate a štetcom jemne potriete. Potom by ste mali sadnúť do auta, posunúť ho trochu, aby sa koleso potočilo a mohli ste sa dostať na ťažšie dostupné miesta. Zbytočnosť pri kolesách s jednoduchým dizajnom. No nezabudnite očistiť aj pneumatiky. Následne riadne vystriekajte.
Na záver môžete naniesť na pneumatiky olejček, alebo lesk, ktorý pneumatiku na disku zvýrazní. Nič vám nebráni na kolesá aplikovať vosky a konzervanty. Ak máte zložité kolesá, počítajte s tým, že to zaberie veľa času. 
Na odstránenie nečistôt z kolies sa používa agresívna chémia, ktorú by sme mohli prirovnať ku kyseline. Dávajte si pozor najmä pri chrómovaných diskoch, ktoré kyselina môže na trvalo poškodiť. Kolesá sa na aute umývajú zásadne ako prvé (ak neumývate motor).