Aké výhody do vášho života prináša sex v pokročilom veku?

V mladom veku si človek alebo zamilované páry myslia, že práve v tomto obdodí má ich sexuálny život tendenciu byť najkvalitnejší. Na druhej strane ale veľa ľudí po 50-tke vie, že sex je skutočne možný i v tejto etape života a má nielen svoje krásne chvíle, ale takisto oceniteľné benefity.Starší muž, model.jpg
Aj napriek tomu, že muž už nemusí predstavovať mladého Adonisa s vyšportovanou postavou, na druhej strane je však už v danom smere skúsenejší, odvážnejší a nemá problém dohodnúť sa svojou ženou, prípadne partnerkou na konkrétnejších praktikách či predohre. Tedá áno, rozhodne aj po 50-tke sa dá sex užiť a možno ešte viac, než kedykoľvek predtým. Negatívnym faktorom však môžu byť čoraz častejšie príznaky erektilnej dysfunkcie, avšak aj na ne existuje liek vo forme „modrej tablety“, prípadne lacnejšia levitra LacneGenerika.
Aké výhody do nášho života prináša sex v pokročilom veku?
Vo všeobecnosti sa postará o našu neutichajúcu chuť do života a dôvody, na ktoré sa oplatí pravidelne tešiť. Takisto prináša konkrétnejšie pozitíva z hľadiska nášho zdravia, nakoľko ide o vhodnú prevenciu pred vysokým krvným tlakom (infarktom), rakovinou prostaty, ale pomáha tiež k odstráneniu príznakov migrény či menopauzy u žien. Z psychologického hľadiska je funkčnou prevenciou pred depresiami.
Sex je rovnako faktorom pomalšieho starnutia a príčinou, že sa aj o niekoľko rokov ešte môžete cítiť v dobrej fyzickej i psychickej kondícii. Táto „mladosť“ bude mať aj vizuálne následky a postará sa o váš vidieteľne zachovalý a zdravý výzor.
Kvalitný sex ide ruka v ruke s kvalitný a pokojným spánkom. Príčinou je uvoľnenie serotonínu, čo je proces vznikajúce pri, respektíve po sexe a je dôvodom našej zlepšenej nálady a uvoľnenia stresov či napätia.Starší milenecký pár, brada, čiapka.jpg
A na záver je spomeňme známy fakt, že žena po 50-tke stráca tendenciu otehotnieť, kedy je „konečne“ možné užívať si prirodzeným spôsobom bez myšlienok nad prípadnou nezodpovednosťou.